Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Hobby

Jaka jest różnica między tradycyjnym obornikiem a obornikiem granulowanym? Co lepsze?

Opublikowano marzec 19, 2024 at 9:35 pm przez / No Comments

Różnica między tradycyjnym obornikiem a obornikiem granulowanym:

 • Forma: Tradycyjny obornik to naturalny nawóz w postaci rozkładających się odchodów zwierzęcych i resztek roślinnych, natomiast obornik granulowany to przerobiony i suszony nawóz organiczny, który został przetworzony w granulki.
 • Skład i działanie: Obornik granulowany ma zwykle bardziej skoncentrowane składniki odżywcze i działa szybciej niż tradycyjny. Tradycyjny obornik działa wolniej, ale poprawia strukturę gleby i jej zdolność do zatrzymywania wody.
 • Zastosowanie: Obornik granulowany jest łatwiejszy w stosowaniu i dawkowaniu (nie potrzebujemy wideł; wystarczy rozsypać), w dodatku mniej śmierdzi

Co do wyboru, który jest lepszy – zależy od specyficznych potrzeb uprawy i preferencji ogrodnika. Granulowany jest bardziej praktyczny i higieniczny, natomiast tradycyjny ma dodatkowe korzyści dla struktury gleby.

Po różnego rodzaju obornik zapraszamy do naszego sklepu: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu*Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis