POSADŹ JUŻ TERAZ I CIESZ SIĘ OWOCAMI JESZCZE W TYM ROKU
Dostarczamy na terenie całej Polski!
porady

Jak często powinno się podlewać truskawki?

Opublikowano marzec 7, 2017 at 11:17 am przez / No Comments

Na to nie ma prostej odpowiedzi. Truskawki, jak każde inne rośliny należy podlewać wtedy, gdy tego potrzebują. A zatem wszystko zależy od przebiegu pogody. Największych ilości wody truskawki potrzebują po przekwitnięciu, w momencie silnego wzrostu i dojrzewania owoców (zwykle od końca maja przez cały czerwiec). Niedostatek wody w tym okresie zawsze powoduje drobnienie owoców i silny spadek plonu. Oczywiście, po zakończeniu owocowania, również bywają okresy posuchy. Dlatego, kiedy jest taka potrzeba, warto truskawkom zapewnić wilgoć w glebie przez cały okres wegetacji, nawet do późnej jesieni. Warto pamiętać, że cała jesień, aż do zakończenia wegetacji to okres, w którym formują się zawiązki pąków kwiatowych na rok przyszły. Jest prosta zależność: im lepsza kondycja roślin jesienią tym więcej zawiązanych kwiatów na wiosnę.
Stąd nasza rada: nie żałujmy wody truskawkom i podlewajmy je tak często jak wystąpi taka potrzeba, w upalne letnie dni nawet codziennie.

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu*Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).