POSADŹ JUŻ TERAZ I CIESZ SIĘ OWOCAMI JESZCZE W TYM ROKU
Dostarczamy na terenie całej Polski!
porady

Zbiór truskawek

Opublikowano marzec 27, 2017 at 12:09 am przez / No Comments

Jest to niewątpliwie najprzyjemniejszy okres w całym „procesie produkcyjnym” i, jakby, ukoronowanie naszych wysiłków ;-). Szczególnie cieszą pierwsze truskawki – największe i najsłodsze (tak się przynajmniej wydaje).

Truskawki powinniśmy zbierać w miarę regularnie, tak, żeby na krzakach nie pozostawały owoce przejrzałe, które mogą łatwo „łapać” szarą pleśń i tym samym stać się źródłem infekcji dla pozostałych, zdrowych owoców.

W powyższym tekście zawsze odnosiłem się do powierzchni 100m2 (nawożenie, opryski, obsada itp.). Jeżeli jesteście Państwo właścicielami „plantacji” truskawek o takiej właśnie powierzchni i udało Wam się wdrożyć do swojej praktyki to wszystko (lub choćby większość tego), o czym pisałem wyżej, to sądzę, że powinniście zebrać co najmniej 300 kg dorodnych truskawek, czego Wam serdecznie  życzę (w przeliczeniu na 1 ha będzie to  30 ton). Każdy kilogram poniżej tej wartości będzie oznaczał porażkę 😉

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu*Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).