Trwa przedsprzedaż sadzonek. Zamów teraz i zamroź stare ceny!
Twoje zamówienie zostanie wysłane na wiosnę, gdy nadejdzie dogodny czas na sadzenie.
Dostarczamy na terenie całej Polski
porady

Sadzonki Truskawek Frigo. Co to takiego?

Opublikowano grudzień 4, 2017 at 9:04 am przez / No Comments

Moim zdaniem nie warto sadzić sadzonek mniejszych niż klasy A+, tj. o średnicy korony mniejszej niż 15 mm, ponieważ pierwszy plon będzie bardzo słabiutki.

Frigo jest to określenie formy sadzonki (również pewnej technologii produkcji sadzonek), nic więcej. 

 

 

 

 

 

Na czym ona polega?

  • Najkrócej rzecz ujmując, sadzonki Frigo są to sadzonki w stanie bezlistnym, wyciągnięte z chłodni, gdzie były przetrzymywane od momentu ich wykopania ze szkółki (kopanie odbywa się najczęściej pod koniec jesieni lub na początku zimy, a więc już po zakończeniu ich wegetacji).
  • Takie sadzonki, będące w stanie tzw. uśpienia zimowego sadzi się do gruntu wiosną, do początku lata.
  • Sadzonki Frigo z reguły przyjmują się dość dobrze i po upływie ok. 2 miesięcy od posadzenia wydają pierwsze owoce, których jest tym więcej im silniejsze sadzonki posadziliśmy.

 

Moim zdaniem nie warto sadzić sadzonek mniejszych niż klasy A+, tj. o średnicy korony mniejszej niż 15 mm, ponieważ pierwszy plon będzie bardzo słabiutki.

 

(Zobacz dostępne sadzonki truskawek frigo tutaj)

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
*Ogrodnik od trzech pokoleń.
Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim.
Jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju.Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).