Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Ciekawostki

Ekologiczne truskawki? Łatwiej niż myślisz!

Opublikowano marzec 10, 2024 at 9:12 pm przez / No Comments

Własny ogród warzywny czy rośliny jagodowe to nie tylko świetna forma aktywności na świeżym powietrzu, ale również doskonały sposób na cieszenie się świeżymi, zdrowymi produktami. Jednym z popularnych wyborów dla wielu ogrodników są właśnie truskawki.

Dlaczego warto mieć własne truskawki? Oto kilka pozytywnych […] aspektów posiadania własnych truskawek w ogrodzie:

Świeżość i smak: Główną korzyścią posiadania własnych truskawek jest możliwość spożywania świeżych owoców prosto z ogrodu. Truskawki, które są zbierane i spożywane w tym samym dniu, zachowują swoją pełnię smaku i aromatu. To doświadczenie jest niezastąpione w porównaniu do kupowanych w sklepie truskawek, które często muszą przejść długą drogę transportu.

Kontrola nad jakością: Posiadanie własnych sadzonek truskawek daje pełną kontrolę nad tym, jakie metody uprawy i ochrony stosujemy. Możemy unikać sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów, które mogą być stosowane w komercyjnych plantacjach. Możemy również zdecydować się na ekologiczną uprawę, korzystając z naturalnych metod ochrony roślin.

Oszczędność pieniędzy: Posiadanie własnych sadzonek truskawek może być oszczędnościowe w dłuższej perspektywie czasowej. Zakup sadzonek i ich pielęgnacja może być tańsza niż regularne kupowanie świeżych truskawek w sklepie, szczególnie w sezonie, kiedy ceny są wysokie. Dodatkowo, możemy także zebrać i przechować nasiona z własnych truskawek, aby rozmnażać sadzonki na kolejne lata.

Różnorodność odmian: Kupując sadzonki truskawek, mamy szeroki wybór różnych odmian dostępnych na rynku. Możemy wybierać spośród odmian wczesnych, późnych, większych lub mniejszych owoców, o różnych kolorach i smakach. Dzięki temu możemy dostosować nasze uprawy do naszych preferencji kulinarnych i estetycznych.

Wspaniała lekcja dla dzieci: Posiadanie własnych truskawek w ogrodzie może być także doskonałą okazją do nauki dla dzieci. Możemy uczyć ich o procesach wzrostu i rozwoju roślin, o znaczeniu dbałości o rośliny, o obserwacji zmian w ogrodzie i przyrodzie itp.

Po więcej porad zapraszamy na naszą strone internetową: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu*Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis