Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Hobby

Słodkie poziomki na balkonie – to możliwe!

Opublikowano marzec 24, 2024 at 10:11 am przez / No Comments

Uprawa poziomek na balkonie czy na tarasie nie jest trudna i potrafi dostarczyć wiele satysfakcji, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci.

Jak się do tego zabrać?

 • Podobnie jak w przypadku truskawek powinniśmy zaopatrzyć się w dość głębokie (nie mniej niż 20 cm) donice bądź skrzynki i poszukać dla nich słonecznego lub tylko lekko zacienionego miejsca.
 • Donice wypełniamy podłożem, najlepiej specjalnie „dedykowanym” do uprawy truskawek i poziomek, które bez trudu nabędziemy w każdym sklepie ogrodniczym, również na www.sadzonki-truskawek.eu.
 • Silną i dobrze ukorzenioną rozsadę sadzimy nie za płytko i nie za głęboko, tj. tak, jak rosła w szkółce, pamiętając o właściwych odstępach, najczęściej ok. 25 cm jedna od drugiej. Gęstsze sadzenie raczej nie ma sensu, gdyż poziomki, chociaż małe na początku, rosną silnie i w krótkim czasie osiągają rozmiary nie mniejsze od roślin truskawek.
 • Po posadzeniu rozsady pamiętamy o odpowiednim jej podlaniu.
 • Poziomki lubią ziemię wilgotną, lecz nie mokrą, dlatego nie podlewamy ich „na zapas”, ale też staramy się nie przesuszać systemu korzeniowego.
 • Co mniej więcej dwa tygodnie dobrze jest zasilić rosnące poziomki, którymś z nawozów specjalnie przeznaczonych do truskawek i poziomek stosując się do instrukcji, która zawsze jest na opakowaniu.

 

Nawozy ”truskawkowe” i „poziomkowe” są do nabycia w naszym sklepie wysyłkowym: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis