Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Nawożenie

Truskawki: Jak zapewnić im idealne warunki?

Opublikowano luty 28, 2024 at 11:06 am przez / No Comments

Temat rzeka. Ale można też i krótko: Truskawki preferują żyzną, dobrze zdrenowaną glebę, bogatą w materię organiczną, o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,5).

Nie polecam sadzenia truskawek na glebach podmokłych. Truskawki kochają słońce, nie sadźmy ich zatem w miejscach zacienionych. Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin truskawek wskazana jest ich należyta pielęgnacja tj. zapewnienie im odpowiedniego nawadniania oraz regularnego nawożenia, ochrony przed różnymi patogenami (bez klasycznych pestycydów, najlepiej przy użyciu tzw. biopreparatów).

Nie bez znaczenia jest również ochrona truskawek przed zachwaszczeniem (ściółka z czarnej agrowłókniny) oraz przed wymarzaniem (przykrywanie roślin na początku zimy białą agrowłókniną bądź słomą).

Białą agrowłókninę oraz rozmaite biopreparaty do zwalczania chorób i szkodników truskawek zakupicie Państwo w naszym sklepie internetowym: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis