Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Dieta

Truskawki w diecie KETO – mało węgli, dużo smaku!

Opublikowano marzec 4, 2024 at 10:28 am przez / No Comments

Truskawki są doskonałym wyborem w diecie keto, głównie ze względu na ich niską zawartość węglowodanów. Są jednym z owoców o najniższej zawartości cukru, co sprawia, że pasują do diety niskowęglowodanowej.

Oprócz tego truskawki są bogate […] w witaminy, antyoksydanty i błonnik, co przyczynia się do poprawy zdrowia ogólnego i może wspomagać procesy metaboliczne ważne w diecie ketogenicznej. Jednak, ze względu na zawartość cukrów naturalnych, należy spożywać je w umiarkowanych ilościach.

Jeśli chodzi o wybór odmian truskawek o niższej zawartości cukru specjalnie dla diety keto, to śmiało możesz wybrać pomiędzy ‚Elsanta‚ a ‘Honeoye‚.

Po sadzonki truskawek odmian o niższym IG zapraszamy na: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis