Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Hobby

Zimowe Spa dla Twoich Truskawek: Jak Ochronić?

Opublikowano luty 15, 2024 at 4:32 pm przez / No Comments

Aby zabezpieczyć truskawki w donicach przed zimą, należy podjąć kilka kroków: Przeniesienie donic w osłonięte miejsce: Najlepiej do chłodnego, ale nie mroźnego pomieszczenia jak garaż czy piwnica.

Zabezpieczenie donic przed mrozem: Można użyć materiałów izolacyjnych jak agrowłóknina czy słoma, aby okryć donice. Podlewanie przed zimą: Umiarkowane podlewanie przed nadejściem mrozu pomoże roślinom przetrwać zimę. Zapewnienie wentylacji: W pomieszczeniu, gdzie przechowujesz donice z roślinami powinna być dobra cyrkulacja powietrza, aby zapobiec gniciu roślin. Po białą flizelinę zapraszamy na: www.sadzonki-truskawek.eu

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis