Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Hobby

Czy okrywanie truskawek na zimę słomą ma sens? Truskawki i słoma: zimowy duet doskonały.

Opublikowano luty 14, 2024 at 9:32 pm przez / No Comments

Tak, okrywanie truskawek na zimę słomą ma sens.

Słoma jest […] dobrym materiałem izolacyjnym, który chroni rośliny przed mrozem i wahaniami temperatur. Pomaga utrzymać stabilną temperaturę gleby i chroni korzenie oraz pąki kwiatowe przed uszkodzeniem przez zimne temperatury.

Ponadto wiosną, gdy słoma zaczyna się rozkładać, dodatkowo wzbogaca glebę w materię organiczną. Ważne jest, aby słomę usunąć wiosną, gdy tylko minie ryzyko przymrozków, aby zapobiec gniciu roślin i zachować dobrą cyrkulację powietrza.

 

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu*Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis