Prowadzimy już wysyłkę sadzonek!
Posadź teraz i miej gwarancję obfitych plonów.
Dostarczamy na terenie całej Polski.
Odmiany

Które odmiany truskawek sprawdzają się najlepiej w uprawie tunelowej?

Opublikowano marzec 29, 2024 at 10:28 am przez / No Comments

Uprawa truskawek w tunelach foliowych to świetny sposób na przedłużenie sezonu zbiorów i ochronę roślin przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz szkodnikami. Do uprawy amatorskiej, przydomowej w tunelach foliowych, szczególnie nadają się odmiany, które są odporne na choroby i mają [..] dobre właściwości smakowe.

Oto kilka odmian truskawek, które mogą sprawdzić się w tego typu uprawie:

 • Honeoye‚: Odmiana wczesna, znana ze swojej wytrzymałości i obfitych zbiorów. Truskawki ‚Honeoye’ są dość atrakcyjne w smaku i wyglądzie. Rośliny tej odmiany bardzo dobrze czują się w tunelu.
 • Elsanta‚: Jest to bardzo popularna odmiana, ceniona za swoje duże, soczyste owoce o doskonałym smaku i wyglądzie. ‚Elsanta’ bardzo dobrze reaguje na uprawę tunelową.
 • Clery‚: Odmiana bardzo wczesna, dająca słodkie, aromatyczne owoce. ‚Clery’ jest również stosunkowo odporna na choroby.
 • Do tuneli w sam raz. ‚Korona’: Ta odmiana jest znana ze swoich dużych, smacznych owoców. ‚Korona’ jest dobrze przystosowana do różnych warunków i jest stosunkowo łatwa w uprawie, również pod osłonami.
 • Vibrant: Bardzo wczesna, długo owocująca (nawet do 60 dni), o przepięknych i przesmacznych owocach. Doskonała odmiana do posadzenia w tunelu.
 • Kent: Odznacza się smacznymi, żywo czerwonymi owocami o nieprzeciętnej trwałości pozbiorczej. Odmiana bardzo plenna i odporna na szarą pleśń. W uprawie tunelowej zaczyna owocować bardzo wcześnie
 • Aprica: Ceniona za smaczne i niezwykle urodziwe owoce, duże, błyszczące i trwałe. Odmiana plenna i odporna na wiele chorób liści i systemu korzeniowego.
 • Uwielbia rosnąć w tunelu San Andreas: Odmiana z grupy powtarzających. Cechuje się dużymi, błyszczącymi i niezwykle smacznymi owocami. San Andreas w uprawie tunelowej owocuje od końca maja do późnej jesieni
 • Ania: podobnie jak San Andreas owocuje od wiosny do pierwszych mrozów. Odmiana o dużych, owalnych, silnie błyszczących i niezwykle słodkich owocach. Dzięki dość wysokiej odporności na wiele chorób jest dość łatwa w uprawie, również w tunelach.

 

Sadzonki wszystkich powyższych odmian truskawek, a także jeszcze więcej, do nabycia w naszym sklepie: www.sadzonki-truskawek.eu

5. Recykling odpadów organicznych: Tworzenie kompostu pozwala na wykorzystanie odpadów kuchennych i ogrodowych, co jest przyjazne dla środowiska. Przygotowanie kompostu jest bardzo łatwe. Wymaga jedynie regularnego dodawania odpadów organicznych i okresowego przewracania kompostu. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych kompostowników (dostępnych w handlu ogrodniczym), które z pewnością ułatwią proces kompostowania.

Poradnik opracował: mgr inż. Krzysztof Woroch
Top-Plant Gospodarstwo Ogrodnicze
www.sadzonki-truskawek.eu
Ogrodnik od trzech pokoleń. Absolwent technikum ogrodniczego w Pruszczu Gdańskim oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (rocznik 1988); z profesjonalną uprawą truskawek związany od blisko 40 lat; wraz z małżonką (również absolwentką AR-T) prekursor wielkoobszarowej uprawy truskawek w woj. Kujawsko-Pomorskim, jak również jeden z wiodących producentów doniczkowanych sadzonek truskawek w kraju. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów, m. in. do USA oraz krajów europejskich (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie pomaga im czwarte pokolenie ogrodników, tj. troje dorosłych dzieci, absolwentów uczelni (w tym ogrodniczych).
 • Truskawka PEGASUS

  Odmiana średnio późn

  25,99 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Nawóz BIOHUMUS naturalny, uniwersalny do ziół 1L

  Nawóz BIO natura...

  15,50 13,50 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis
 • Truskawka Cantus – powtarzająca, 10 szt. sadzonek ukorzenionych

  Truskawka Cantus 10

  41,00 z VAT Zobacz Zdjęcia i Pełny Opis